Whatsapp
+90 (532) 281 33 91

Çağrı Merkezi
+90 (232) 433 71 13

Finex Redüktör Fiyatları Ve Çeşitleri

Finex Redüktör Fiyatları Ve Çeşitleri

Redüktör ya da diğer adıyla dişli kutusu; dönme hareketinin tork oranını dişliler aracılığıyla değiştiren dişli sistemleridir. Genellikle dönme özelliğine sahip olan bir şaftın devrini büyütmek ya da küçültmek için kullanılan redüktörler sanayi tipi cihazlarda ve çeşitli sanayi uygulamalarında karşımıza çıkmaktadır. Redüktör fiyatları da redüktörün kullanıcalağı uygulama alanına göre değişiklik gösterebilir. Vinçlerden taşıma bandı tahriklerine, kovalı elvatörlerden karıştırıcılara kadar pek çok mekanizmanın en önemli elemanlarından biri olan redüktörler; dişli çarkların, millerin ve yatakların bir arada kullanılmasıyla elde edilir. Günümüzde redüktör kullanımı çimento, beton ve otomotiv gibi ağır sanayi kuruluşlarının yanı sıra küçük ölçekli üretim yapan fabrikalarda da oldukça yaygındır.

Redüktör Fiyatları

Redüktör fiyatları, malzeme kalitesinden redüktör tipine kadar pek çok özelliğe göre değişiklik göstermektedir. Eğer piyasanın en kaliteli redüktörlerini uygun fiyatlarla satın almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Redüktör Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Redüktörlerin kullanım alanları büyük çeşitlilik gösterdiği için öncelikle hangi redüktör tipine ihtiyaç duyduğunuzu analiz etmelisiniz. Genel kullanıma uygun olarak üretilen redüktörleri tercih ederken tahvil oranı seçeneklerinin geniş olmasına, farklı kurulum şekillerine uyum sağlamasına, yüksek verim sunmasına, gürültü seviyesinin düşük olmasına ve hem ana gövdenin hem de diğer parçaların kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Kullanıcıların yüzünü güldüren redüktör fiyatları ile sektörün lideri konumunda bulunan firmamızdan her türlü redüktör ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Her cebe uygun redüktör fiyatları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Redüktör Nerelerde Kullanılır?

Redüktörlerin işlevini açıklamak için redüktörlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri olan vites kutularını ve dolayısıyla otomobilleri inceleyebiliriz. Otomobil ağır yük taşırken veya yokuş yukarı çıkarken motorun zorlanmadan çalışabilmesi için vitesi küçültürüz. Bu işlem esasen vites kutusunda bulunan redüktör aracılığıyla motor devrini indirgeme prensibine dayanır. Çeşitli konumlarda yer alan miller arasındaki devinim ve güç iletimini sağlayan redüktörler, dönme yönünü değiştirmek ve küçük bir hacimden büyük çevrim oranları elde etmek için de kullanılıyor. Farklı amaçlarla kullanılan redüktör fiyatları da farklılık gösteriyor.

Redüktör Çeşitleri Nelerdir?

Kullanmak istediğiniz amaç doğrultusunda farklı redüktör tiplerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Genellikle standart boyutlarda üretilen redüktörler, aşama sayılarına ve redüktör yapısında kullanılan dişli çeşidine göre iki temel sınıfta değerlendirilmektedir. Aşama sayısına göre bir veya iki aşamalı olarak ikiye ayrılan redüktörler, kullanılan dişli çeşidine göre yaklaşık on farklı başlık altında incelenir. Helisel dişli redüktör, değirmen tipi redüktör ve sonsuz dişli redüktörler en sık kullanılan redüktör tipleri arasında yer alır. Helisel dişli redüktörler genellikle yüksek hıza ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılır ve düz dişli redüktörlere göre daha sessiz çalışır. Muhtelif malzemelerin öğütülmesi ve kırılması için tasarlanan büyük boyutlu bilyalı değirmenlerde değirmen tipi redüktör kullanılır. Boyutları ve işlevi gereği değirmen tipi redüktör fiyatları diğer redüktörlere kıyasla biraz daha yüksek olabilir. Az bakım isteyen ve darbelere karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkan sonsuz dişli redüktörler yüksek devir gerektiren işlemler için idealdir. İhtiyaç duyduğunuz tüm redüktör çeşitleri için bize ulaşabilir, birbirinden avantajlı redüktör fiyatları ile işletmeniz ve projeniz için tasarruf edebilirsiniz.

© 2020 Tüm hakları saklıdır. İnter Motor Elektrik Motorları. Powered by: Mergena